Çanakkale Turu

Türkiye - Çanakkale

Aslında ilin eski merkezi Biga olup, Cumhuriyet döneminde, kazanılmış olan başarılardan dolayı ilin ismi ve merkezi Çanakkale olarak değiştirilmiştir. İlin isminin kökeni ise yörede çok gelişmiş olan çanak-çömlek zanaatinden gelir. Şehrin iki simgesi haline gelen Kale-i Sultaniye ile çanakçılık özdeşleşince de şehir "Çanakkale" olarak adlandırılmaya başlanmıştır. Çanakkale, bin yıllar boyunca farklı toplumların egemenliğinde kalmış, gerek mimarisinde gerek yaşamda onlardan izler taşımaktadır. Geniş kaldırımları, temiz caddeleri, bakımlı binaları ile örnek bir şehirdir. Toplumda çekirdek aile yaygındır. Toplum, Manavlar, Türkmenler, Pomaklar, Yörükler, Bulgaristan göçmenleri ve az sayıda Kumuk Türkleri ve Çerkez ile Boşnak'tan oluşur.Bursa-Yalova- istanbul Bölgesinde düzenlediğimiz Hergün kalkışlı, Günübirlik ve Konaklamalı Paket Çanakkele Turlarını en avantajlı fiyatlarla www.mesatur.com 'dan Güvenli online rezervasyon imkanları ile anında satın alabilirsiniz. 444 0 115

Görülecek Yerler

Çanakkale
Eceabat
Gelibolu
Alçıtepe köyü
Deniz Müzesi
Şehitler Abidesi
Çanakkale Şehitlikle
Kabatepe Müzesi
Anzak Koyu
Nusrat Mayın Gemisi

Tur Özellikleri

Rehberli Tur
Sigorta Güvenceli Tur
Herkese Açık Tur

Ulaşım Seçenekleri : Standart Araçlar - Otobüs-Midibüs-Minibüs, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test, Standart Araçlar - test
Kalkış Şehirleri : Bursa


Akşam Yemeği
Tabldot
Kişibaşı
 TL 20,00
Günübirlik Seyahat Sigortası
Kişibaşı
 TL 5,00
Sabah Kahvaltısı
Tabldot
Kişibaşı
 TL 15,00
Kabatepe Müzesi Giriş Ücreti
Panoramik, simülasyon, animasyon ve diğer tekniklerle Çanakkale Deniz ve Kara Savaşlarının zengin bir görsellikle anlatılacağı Kabatepe Simülasyon Merkezi
Kişibaşı
 TL 10,00


Kalkış Şehir Kalkış Bölge

Çıkış Tarihi Çıkış Saati Yetişkin Çocuk Bebek Kampanyalar Ödeme Seçenekleri Kontenjan Rezervasyon
Bu tura ait tanımlı fiyat bulunamadı.

Katılımcı Sayısı
Yetişkin Çocuk Bebek


Tur Programı

Çanakkale ndash; Şehitlikler Turu

 • 57. Alay ve Çatal Dere Şehitliği Conkbayırı
 • Seddülbahir
 • Kabatepe Müzesi
 • Anzak Koyu
 • Alçıtepe Köyü
 • Öğle Yemeği
 • Yahya Çavuş Anıtı
 • Çanakkale Şehitleri Abidesi
 • Seyit Onbaşı Anıtı
 • Kilit Bahir Kalesi
 • Arı Burnu Yarları
 • Nusrat mayın Gemisi
 • Denizcilik Müzesi
 • Çanakkale'de serbest zaman

Turumuzun sonunda Tur dağıtım noktalarında siz değerli misafirlerimizi ile vedalaşıyoruz..

Bursa Çıkışlı Günübirlik Çanakkale Turlarımız; Gece Saat 01.30 Sularında belirlenen Tur katılım Noktalarında Hareket ile Yaklaşık Gidiş - Dönüş tahmini 600-700 km mesafe ve 20:00 saat sürelidir.


4


Gelibolu

Gelibolu Yarımadası, denizlerin kendine has akıntıları, az yükseltili, dik yamaçlı kıyıları, oya gibi işlenmiş girintili çıkıntılı koyları, uzun kumsalları ile yörenin ormanlık tepeleri, vadileri savaşın akışında etkili rol oynamıştır. Milli Parkta, Kilitbahirtaş Yaylası, Seddülbahir Savaş Alanı, Maeste Koyu, Tekke Köyü, Ertuğrul Koyu, İkizler Koyu, Hisarlık Tepe, Alçı Tepe, Zığındere, Kereviz Dere, Arıburnu, Anafartalar Savaş Alanlarında Kaba Tepe, Kanlı Şist, Conkbayırı, Suvla ovası, Kakma Dağı ayrıca Türk Şehitlik ve Anıtları, Yabancı Mezarlık ve Anıtlar, savaş kalıntıları (Tabyalar-silahlar, siperler, batıklar) Arkeolojik ve Tarihi Sitler, Müzeler ve Yerleşmeler görülmesi gerekli yerlerdir.

Eceabat

Bugünkü Eceabat ilçesinin sınırları içinde, Balkan'dan gelen kavimlerin bir kolu olan Traklar'ın kurduğu pek çok eski yerleşim merkezi vardır. İlçe merkezi Maydos (Madytos), Sestos (Akbaş), Kynossema (Kilitbahir), İdaion (Bigalı kalesi) Traklar'ca kurulan önemli yerleşim merkezleridir. İlçe merkezi olan Maydos Traklar'ın yanısıra Milet, Faço ve Midilli göçmenlerinin de yerleştikleri sanılmaktadır. Bölge M.Ö II. yy.'da İran egemenliğindeyken, V. yy'da Pers savaşlarına tanık oldu. Strabon'a göre, kenti ilk kez Lesboslular (Midilliler) kurdu. Sırasıyla Pers'lerin Atinalılar'ın Spartalılar'ın Romalıların Latinlerin yönetiminde kalan Eceabat, 1354'te Orhan Gazi'nin oğlu Süleyman Bey'in Rumeli'deki fetihleri sırasında Osmanlı topraklarına katıldı. Anıtsal Osmanlı kaleleriyle ünlüdür. Antik dönemde Maydos (Madikuz) adlarıyla bilinmektedir.

Kabatepe Müzesi

Müze Kültür Bakanlığı'nın öncülüğünde 1987 yılında hizmete açılmıştır. Fakat 1988 yılında Kültür Bakanlığı'ndan çıkıp Orman Bakanlığı'na bağlanmıştır. Müze, Kilye Bilgilendirme Merkezi'ne 10 kilometre uzaklıkta bulunup, Kabatepe Liman yolunun üzerinde yer alır. Müzede sergilenen eserler arasında Çanakkale Savaşı'nda kullanılan silahlar, mermiler, çeşitli malzemeler, fotoğraflar ve giysiler mevcuttur. 712 eseriyle zengin bir koleksiyona sahip olan Kabatepe Müzesi, Çanakkale gezi listenizde mutlaka yerini almalı.

Şehitler Abidesi

Çanakkale şehitler anıtı Türk'ün tükenmezliğinin simgesi, birlik ve beraberliğimizin kanıtıdır. Çanakkale savaşlarında şehit düşen yaklaşık 253 bin şehidimizi simgeleyen abidelerin en görkemlisidir. Bu anıt, hepimizin gönlünde geleceğe güven yansıtan, Türk milletinin en zor döneminde bile yedi düveli dize getirebileceğini ve yüz binlerce şehit pahasına vatan topraklarını ebediyen koruyacağını gösteren anıtımızdır. Anıtın projesi 1944 yılında MSB tarafından açılan yarışma ile belirlenmiştir.Bu anıtımız ilk olarak Gelibolu Yarımadasında Alıçıtepe'de yapılması planlanmış ancak arazinin bozuk olması ve denize uzak olmasından dolayı vaz geçilmiştir. Daha sonra Hisarlık burnunda Morto'ya hakim 50 metre rakımlı olan Hisar Burnuna yapılmıştır. Dört sütun üzerine oturtulan abide milletimizin sağlam temellere dayandığını ve yıkılmaz olduğu anlamını taşımaktadır. Uzaktan bakıldığında da Mehmetçiğin M harfi şeklinde gözükmektedir.Anıtın tavanına mozaikten Türk bayrağı işlenmiştir.

8